שאלות ותשובות


התשובה הרשמית שלי היא חמישה טיפולים. שלושה בהפרש של שבוע אחד אחריי שבועיים ואחד אחרי חודש. אבל התשובה הלא רשמית שלי: זה מאד מאד תלוי. במה זה תלוי? לא בכמה הבעיה עצמה גדולה, אלא בהמון גורמים אחרים. למשל, יש מצבים שיש לבן אדם בעיה כרונית כלשהי. כמו כאבים חוזרים או נדודי שינה או חרדות... ואם הבן אדם חיי עם הבעיה הזאת המון המון שנים אז הוא כבר התרגל אליה. לכן הטיפול לפעמים יהיה לא רק בבעיה עצמה אלא גם במוכנות לחיות את החיים בלעדיה, כמה שזה נשמע לנו אולי מוזר.
בנוסף, יש אנשים שצריכים יותר זמן כדי לעבור תהליך ולעכל לאט לאט את מה שהם עוברים עד שמגיעים ממש לשורש ומשנים את האמונה שמנהלת את הבן אדם. ויש אנשים שבאים מוכנים ופתוחים תוך טיפול אחד להגיע לעומק של העומק ולעשות שינוי מהקצה לקצה. אין פה יותר או פחות נכון או טוב. כל אחד בקצב שלו.
יש כמה סוגים של בעיות שינה. יש אנשים שלא מצליחים להירדם, יש אנשים שלא מצליחים להתעורר, ויש כאלה שכל דבר קטן מעיר אותם במהלך הלילה. בדרך כלל בעיות מהסוג של קשיי הרדמות או שינה קלה מדי קשורות לחרדה כלשהי, לחוסר נחת או למשהו מבפנים שמבעבע, לרוב יש שם פחדים להתמסר ולשחרר. וקשיים עם קימה בדרך כלל קשורים לחוסר רצון לקחת ביום יום, בחיים, איזה קול פנימי שמבקש להישאר בעולם ההוא של החלומות. בדרך כלל יש שם עניין עם חיבור עצמי, עם תחושה של מימוש וקירוב פנימי.
אלו בהחלט דברים שניתן לטפל בהם בטיפול בתטא הילינג ובעזרת הטכניקות של קוד ההתחברות. חוסר השינה הוא רק הסימפטום לבעיה עמוקה יותר אליה נתייחס בטיפול.
כמובן שיש מה לעשות בנושא, חרדות הרבה פעמים נובעות מחוסר פנימי שיש לנו במשהו בסיסי. למשל תחושה של "אני לא ראויה לקבל אהבה" יכל ליצור חרדה מפני שאהבה זה משהו מאד בסיסי שיש לכולנו צורך לחוש ראויים לו. או למשל אם מישהו מאמין שאין לו מקום בעולם, מרגיש לא מובן וחוסר שייכות, גם אז עלולות להתפתח חרדות.
החרדות הן ביטוי של חווית חוסר בסיסי שקיים. 
אנחנו כמובן יכלים לטפל בזה כשנמצא על מה זה יושב ונקבל כלים לקבל את אותו חוסר בלי לחוש חרדה. מהניסיון שלי בדרך כלל זה נושא שדורש מספר מפגשים מפני שמדובר בדרך כלל בעניין עמוק שדורש קצת עבודת קילוף
בני אדם הם לא מכונות. לכן, לפעמים לוקח זמן כשעובדים על נושא כלשהו. מפני שבחברה המודרנית שלנו כל כך התרגלנו שהכל קורה מהר ובקלות ובדיוק בדיוק איך שנוח לנו אנחנו כבר שוכחים להקשיב ולהרגיש את הקיים. התהליך שאנחנו נמצאים בו הוא קדוש. כן, כן, קדוש. לעבור תהליך זאת זכות ענקית וככל שנהנה מעצם התהליך, מעצם הגילוי וההתקדמות כך התהליך יהיה עמוק יותר ומדויק יותר. מה שעולה בטיפול זה מה שאנחנו מוכנים כרגע שיעלה. אולי מחר נהיה מוכנים למשהו אחר. ובתור מטפלת אני עובדת עם מה שכרגע נכון למטופל. 
לפעמים עובדים על שחרור של טראומה, יש הקלה ואחרי תקופת זמן מסוימת ההקלה חולפת ושוב עולה תחושת הכבדות. זה מפני שכנראה יש באירוע אחד כמה דברים שונים שדורשים התייחסות ולא ניתן להתייחס לכולם בפעם אחת. 
אני מאד מקפידה לא להתייחס אלי או אל כל אחד אחר כאל מכונה שיש לתקן. אנחנו מעמיקים, צומחים ומתפתחים, וזה קורה בדיוק כמו שזה צריך לקרות. ואני כמובן משתדלת שזה יקרה כמה שיותר מהר. אני לא אוהבת להשאיר מטופלים יותר מ 5 טיפולים. אלא אם מגיעים עם נושא נוסף ורצון להתפתחות כמובן!


האם כל אחד יכל ללמוד תטא הילינג?
זה כמו לשאול "האם כל אחד יכל ללמוד לנגן" כמובן שכל אחד יכל ללמוד לנגן.
יש כאלה שילך להם יותר בקלות, כאלה שיתקשו, כאלה שיגלו שאין להם סבלנות ורק אחרי כמה שנים יחזרו לכלי וירצו להמשיך ללמוד, כל אחד בדרך שלו, כל אחת בקצב שלה.
אותו דבר התטא הילינג.
כל אחד יכל ללמוד לעבוד עם האנרגיה של הקיום, של הבריאה, ליצור מציאות, ריפוי, לרפא באנרגיה של אהבה. יש כאלה שמיד יצללו לתוך זה וירגישו בבית ויש כאלה שירגישו שזה לא בשבילם ויש כאלה שיידרש קצת זמן עד שהם ירגישו שהם יכלים לעבוד עם האנרגיה הזאת.
אבל כולם יכלים ללמוד לעשות את זה.