fbpx

תחושת חוסר שייכות – כלי לחיזוק הערכים הפנימיים

תחושת חוסר שייכות – כלי לחיזוק הערכים הפנימיים

יום אחד הגיע אלי לטיפול רונן. גבר בן 44, נמצא כבר כמה שנים בתהליכים פנמיים רבים, מאד מודע לעצמו ומאד מחובר לעבודה רוחנית. בן אדם שמח, אופטימי ונעים. לכן קצת הופתעתי כששמעתי את נושא הפניה.
“אני לא בטוח בעצמי. לפעמים אני חושב שלא מגיע לי או שאני לא מספיק טוב.” פתח את דבריו רונן. ביקשתי ממנו להתחבר ללב שלו, ובמדיטציה מודרכת הנחתי אותו להסתכל בעומקו של ליבו כדי למצוא את הסיבה לכך.
“עולה לי בית הילדים בקיבוץ, החלל המרכזי, החדר אוכל…”

” ומה איפשר לך חוסר הבטחון שלך אז בבית ילדים הזה?” שאלתי

“רציתי להבדיל את עצמי מאחרים” ענה רונן.
“אני מרגיש שמצד אחד רציתי להיות עם כולם וכמו כולם, אבל עשיתי תמיד הפוך. נגיד בהפסקה כולם הלכו לשחק כדורגל, אז אני הלכתי לראות טלוויזיה”…

בעזרת תרגיל מדיטטיבי בדמיון מודרך הנחתי את רונן להתעמק אף יותר בליבו – מה זה מאפשר לך להיות שונה מאחרים?

“זה מאפשר לי ללכת אחרי האמת שלי. זה מה שעלה…”
“נראה לי זה קשור לבית התינוקות… שההורים שלי הכניסו אותי לבית התינוקות כי כולם עשו את זה ככה. אז אם אני אהיה כמו כולם אז אולי אני גם אכניס את הילדים שלי לשם.”

בתרגיל אנרגטי של דמיון מודרך שלחנו יחדיו הכרה לאותו תינוק בבית ילדים, הכרה שרואים אותו, ששומעים אותו, שיש לו מקום. שלחנו אליו חמלה ואהבה. בעצם שינינו ברמת תת המודע את החוויה של אותו תינוק ובכך את התפיסה העצמית של רונן.

אבל לכל אירוע בחיים שלנו, לכל מצב יש משמעות שהיא גם חיובית, טובה ותומכת במי שאנחנו עכשיו. וגם לאותה חוויה לא נעימה בבית הילדים היה יתרון עבור רונן.

“עלה עוד משהו. קול פנימי או איזו ידיעה שכשאני שונה או נבדל בכוונה ממקום מודע. בזכות הנבדלות הזו אני זכיתי לממש את מי שאני באמת. אבל אין בזה שום סטירה, אני יכל לממש את עצמי גם בתוך קבוצה.”

רונן השתמש בתחושת החוסר שייכות שלו כדי לחזק את הערכים הפנימיים שלו, ואת האמת הפנימית שלו. אבל ברגע שהבנו את זה וראינו את הסיבה, היתה לנו את היכלת לעשות שינוי מודע בתפיסה שלו ובכך לשחרר את הצורך להיות נבדל כדי להיות נאמן לעצמו. הוא לא באמת צריך להיות נבדל כדי להיות נאמן לעצמו, הסביבה שלו לא זו שתחליט מי הוא יהיה, הוא יהיה הוא כי הוא הוא, בכל מצב.
האם גם אתם משתמשים בתחושת נבדלות וחוסר שייכות כדי לחזק את הערכים הפנימיים שלכם?

יצא לי לשאול אנשים רבים, כשהם נמצאים במצב מדיטטיבי עמוק, מה יוצא להם מזה שהם מרגישים לא שייכים. ורבים מהם אמרו תשובה זהה בגרסאות שונות “זה נותן לי להיות מיוחד”

העניין הוא שבעזרת העבודה הנכונה, אפשר לשנו כל דבר, ולהנות מכל העולמות! גם להרגיש שייכות וגם להרגיש מחוברים לעצמנו ולמי שאנחנו באמת.

 

למפגש אישי והעמקה בחרו יום ושעה

Loading...
“]

שיתוף

Facebook
Twitter
LinkedIn
עלמה גלית פיין

עלמה גלית פיין

טיפול אנרגטי ורגשי בכלים של דמיון מודרך, הלב הסקרן, שיטת התטא הילינג, TEMCBT ומורה לתטא הילינג.

הכי פופולרים

עדכונים נוספים

הרשמה לחדשות שבועיות/חודשיות ובלוגים

ללא ספאם, עדכונים רלוונטים

אני גם ברשתות!

קטגוריות

עוד בבלוג

איך להתמודד עם גבר נרקסיסט

10 סעיפים שיראו לך שהיית בקשר עם גבר נרקיסיסט: 1. מדובר כמעט תמיד בנשים מאד חזקות חכמות יפות ומעניינות שאיכשהו מצאו את עצמם במצב הזה.

הפחד של דור ה Y

הפחד הכי נפוץ אצלנו, בני דור ה Y, הוא פחד מחוסר מימוש. פחד להתעורר עוד 20 30 שנה ולהגיד “זה מה שעשיתי?” “סיימתי את התואר

מערכת יחסים אובססיבית

בתוך מערכת יחסים אנחנו ננסה לרוב לתקן או לשחזר את החוסרים ואת החוזקות ממערכת יחסים האינטימית והאינטנסיבית ביותר מחיינו המוקדמים – הקשר שלנו עם משפחתנו.