תחושת חוסר שייכות – כלי לחיזוק הערכים הפנימיים

תחושת חוסר שייכות – כלי לחיזוק הערכים הפנימיים

יום אחד הגיע אלי לטיפול דרך הזום רונן. גבר בן 44, נמצא כבר כמה שנים בתהליכים פיניים רבים, מאד מודע לעצמי ומאד מחובר לעבודה רוחנית. בן אדם שמח, אופטימי ונעים. לכן קצת הופתעתי כששמעתי את נושא הפניה.
“אני לא בטוח בעצמי. לפעמים אני חושב שלא מגיע לי או שאני לא מספיק טוב.” פתח את דבריו רונן. ביקשתי ממנו להתחבר ללב שלו, ובמדיטציה מודרכת הנחתי אותו להסתכל בעומקו של ליבו כדי למצוא את הסיבה לכך.
“עולה לי בית הילדים בקיבוץ, החלל המרכזי, החדר אוכל…”

” ומה איפשר לך חוסר הבטחון שלך אז בבית ילדים הזה?” שאלתי

“רציתי להבדיל את עצמי מאחרים” ענה רונן.
“אני מרגיש שמצד אחד רציתי להיות עם כולם וכמו כולם, אבל עשיתי תמיד הפוך. נגיד בהפסקה כולם הלכו לשחק כדורגל, אז אני הלכתי לראות טלוויזיה

ביקשתי מרונן להתעמק אף יותר בליבו – מה זה מאפשר לך להיות שונה מאחרים?

“זה מאפשר לי ללכת אחרי האמת שלי. זה מה שעלה…”
“נראה לי זה קשור לבית התינוקות… שההורים שלי שמו אותי בבית התינוקות כי כולם עשו את זה ככה. אז אם אני אהיה כמו כולם אז אולי אני גם אשים את הילדים שלי שם.”

בתרגיל אנרגטי של דמיון מודרך שלחנו יחדיו הכרה לאותו תינוק בבית ילדים, הכרה שרואים אותו, ששומעים אותו, שיש לו מקום. שלחנו אליו חמלה ואהבה. בעצם שינינו ברמת תת המודע את החוויה של אותו תינוק ובכך את התפיסה העצמית של רונן.

אבל לכל אירוע בחיים שלנו, לכל מצב יש משמעות שהיא גם חיובית, טובה ותומכת במי שאנחנו עכשיו. וגם לאותה חוויה לא נעימה בבית הילדים היה יתרון עבור רונן.

“עלה עוד משהו. קול פנימי או איזו ידיעה שכשאני שונה או נבדל בכוונה ממקום מודע. בזכות הנבדלות הזו אני זכיתי לממש את מי שאני באמת. אבל אין בזה שום סטירה, אני יכל לממש את עצמי גם בתוך קבוצה.”

רונן השתמש בתחושת החוסר שייכות שלו כדי לחזק את הערכים הפנימיים שלו, ואת האמת הפנימית שלו. אבל ברגע שהבנו וראינו את הסיבה, היתה לנו את היכלת לעשות שינוי מודע בתפיסה שלו ובכך לשחרר את הצורך להיות נבדל כדי להיות נאמן לעצמו. הוא לא באמת צריך להיות נבדל כדי להיות נאמן לעצמו, הסביבה שלו לא זו שתחליט מי הוא יהיה, הוא יהיה הוא כי הוא הוא, בכל מצב שהוא.
האם גם אתם משתמשים בתחושת נבדלות וחוסר שייכות כדי לחזק את הערכים הפנימיים שלכם?

שיתוף

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
גלית עלמה פיין

גלית עלמה פיין

גלית פיין, מטפלת ומורה לתטא הילינג.

הכי פופולרים

עדכונים נוספים

הרשמה לחדשות שבועיות/חודשיות ובלוגים

ללא ספאם, עדכונים רלוונטים

אני גם ברשתות!

קטגוריות

עוד בבלוג

קשיים עם השינה

יש אנשים שלא מצליחים להתעורר, יש אנשים שלא מצליחים להירדם, יש אנשים שתמיד עייפים ויש אנשים שמתעוררים באמצע הלילה ולא יכלים לחזור לישון. בעיות שינה

מה זה אהבה עצמית

“ואהבת לרעך כמוך” – אומרים שזו המצווה הגדולה ביותר בתורה. אבל יש פה בעיה קטנה. כדי לאהוב מישהו אחר כמו שאני אוהבת את עצמי כדאי

דימוי גוף

אנחנו חיים במערכת מאד אינטנסיבית סביבנו שגורמת לנו להאמין שאנחנו לא נראים ונראות מספיק טוב. וקל להאשים את הפרסומות והפוטושופ ומודל היופי. אבל בדרך כלל,