סליחה עצמית

סליחה עצמית

האם יש משהו שאנחנו מרגישים שאנחנו לא סולחים עליו לעצמנו? זה נאגר לעוד ועוד כעס עצמי שהופך לטינה. טינה זה הרגש הכי כואב וחזק שמנהל אותנו. כשיש לנו טינה על משהו זה אנרגיה מאד קשה שנאגרת בגוף. בתטא הילינג אומרים שברמה הפיזית הטינה נאגרת בכבד. פיטיריות בגוף, גידולים סרטניים, בעיות בכבד כל אלה קשורים לטינה. לי אישית יש מחשבה שאולי אחת הסיבות שסרטן כל כך נפוץ בעולם המערבי היא בגלל שאנחנו אלופי העולם בהדחקת רגשות ובחיים תחת לחץ מאד גדול. אנחנו צוברים המון כעסים אבל לימדו אותנו לישמור אותם בפנים ולהדחיק. ככה הכעס נאגר והופך לטינה.

מה עושים עם זה?

דבר ראשון נשאל את עצמנו: בשביל מה הכעס? (לא למה, אלא בשביל מה)  מפני מה הכעס הזה שומר עלינו? מה הוא נותן לנו?

למשל. אם אני כועסת על עצמי בגלל שלא עבדתי על משהו שתכננתי לעשות ובמקום זה ראיתי סרטונים ביוטיוב אני כביכול  שומרת על עצמי מפני העצלנות החוזרת הזו.

למה כביכול? כי למרבה האירוניה מה שקורה זה מצב הפוך לגמרי. כי הכעס משתק. וגורם לנו לחזור לאותו דפוס שוב ושוב.

אם אני כועסת על עצמי בגלל שראיתי סרטונים במקום לעבוד, סביר להניח שאני אעשה את זה לעיתים תכופות אף יותר. ולמה? מפני שרגש חזק כמו כעס, כשאנחנו מחברים אותו לאירוע ומקבעים אותו אצלנו במחשבה הוא מייצר את אותו מצב שוב ושוב מכיוונים שונים ומשונים. הוא ימגנט עוד ועוד מהמציאות שתצדיק את אותו הכעס.

ואז מה שקורה זה שמתחילים לכעוס על הכעס. שזה גם לא רעיון כל כך טוב. כי כעס זה כעס. 

אז מה עושים? נסו את התרגיל הבא-

  • תקחו שלוש נשימות עמוקות
  • תבדקו איפה בגוף אתם מרגישים את הכעס. 
  • תספרו מ10 עד 0 ותרגישו איך עם כל סיפרה את נכנסים יותר ויותר עמוק לתוך האזור בגוף בו מוחזק הכעס
  • כשאתם רגועים לגמרי תבקשו לראות את הכעס כאנרגיה. תראו אותו ממש כמו ישות נפרדת (מה שנכון אגב, הוא אף פעם לא באמת חלק ממך). ותשאלו אותו מה הוא צריך. דברו איתו, תנו לו מקום להתבטא, כמו ילד קטן שבוכה ורק רוצה שיקשיבו לו.
  • אל תחברו את הכעס לאירוע מסויים. 
  • תראו אותו כמו יישות נפרדת ודברו איתו באהבה ובהבנה.
  • עד שהוא יסיים להתבטא וכבר לא ירצה להשאר.

שיתוף

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
גלית עלמה פיין

גלית עלמה פיין

גלית פיין, מטפלת ומורה לתטא הילינג.

עוד בבלוג

הפחד של דור ה Y

הפחד הכי נפוץ אצלנו, בני דור ה Y, הוא פחד מחוסר מימוש. פחד להתעורר עוד 20 30 שנה ולהגיד “זה מה שעשיתי?” “סיימתי את התואר

מערכת יחסים אובססיבית

בתוך מערכת יחסים אנחנו ננסה לרוב לתקן או לשחזר את החוסרים ואת החוזקות ממערכת יחסים האינטימית והאינטנסיבית ביותר מחיינו המוקדמים – הקשר שלנו עם משפחתנו.

סליחה עצמית

האם יש משהו שאנחנו מרגישים שאנחנו לא סולחים עליו לעצמנו? זה נאגר לעוד ועוד כעס עצמי שהופך לטינה. טינה זה הרגש הכי כואב וחזק שמנהל