fbpx

מערכת יחסים אובססיבית

מערכת יחסים אובססיבית

בתוך מערכת יחסים אנחנו ננסה לרוב לתקן או לשחזר את החוסרים ואת החוזקות ממערכת יחסים האינטימית והאינטנסיבית ביותר מחיינו המוקדמים – הקשר שלנו עם משפחתנו. אם אנחנו מזהים דפוס חוזר במערכות יחסים, דפוס שמפריע לנו, הדרך לשנות את הדפוס תהיה לבדוק איפה הוא נוצר בקשר עם משפחתנו בילדות. 

כשהגיע אלי לקליניקה סיגל, אישה יפה ומעניינת בת 40, היה לי ברור שלמרות הסיפור הקשה שלה יש הזדמנות אדירה לריפוי עמוק. סיגל עברה גירושים מגבר שלטענתה היה מאד אוהב ומרצה ושיעמם אותה, ולאחר אותו הקשר היא חוותה מערכת יחסים סוערת, כואבת ומרגשת עם גבר אובססיבי ואלים. 

“בילדות הייתי ילדה מאד מרצה.” מספרת  סיגל, “כשהייתי קטנה, אני ילדת סנדוויץ עם שני בנים. האח הגדול שלי הוא היה תמיד מושא להערצה… ולא השמעתי מעולם את קולי ודעתי. בגיל 22 התחתנתי כי פשוט רציתי לעזוב את הבית. אבל זה היה קשר משעמם ולא אהבתי אותו”

“לפני שנה אני והבן זוג החדש נפרדנו והרגשתי שנפל עלי עולמי.” ממשיכה לספר סיגל,  “הוא הכניס לחיים שלי משהו שאני לא ראיתי בעבר. הוא נתן לי חום ואהבה עצומים. אבל יחד עם זאת כבר איבדתי את עצמי. הרבה שליטה, הרבה אובססיה, הרבה קנאות וכבר איבדתי את המקום שלי. הוא חשב שאני בוגדת בו עם המטפל שלי ואיבד כל שליטה, הוא שרף דברים והתקשר למטפל… אני ברחתי לבית הורי בירושלים והוא דפק על הדלת בהסטריה. ופתאום הכל התקשר לי עם הסרטונים בפייסבוק של מודעות לאלימות כלפי נשים, שבהתחלה הרגשת שהוא רוצה לדעת הכל על חייך ואז זה מתדרדר… וכל הסיפורים על ענת אלמליך…. אני לא יודעת מה לספר. מה שקרה זה שמאד מאד אהבתי אותו.

הבעל שלי היה ממקום של לא לראות אותי ולא לתת לי שום חום ואהבה אפילו כששכבתי איתו זה היה רק בשביל האקט. לא התנשקתי איתו, לא היה לי את זה…. הוא גם לא משך אותי וכשהייתי שוכבת איתו הייתי מתקלחת והולכת לצד השני במיטה. ותמיד קינאתי במה שקורה בסרטים. ופתאום הכרתי את הבחור הצעיר הזה שהיה בדיוק ההיפך מהבעל שהיה לי. בעלי היה הולך כל כך מעונב והבחור השני היה עם חולצות טריקו והוא שידר לי חופש. וכמה שרציתי בחודשים האלה שהוא ילך כי הוא דיבר אלי לא יפה והשפיל אותי ודחף אותי… ובכל זאת התגעגעתי אליו.  ואני רוצה לזמן מישהו שיתן גם חום ואהבה וגם יתן לי חופש ולא קנאה אובססיבית ושיהיה שום אמון.”

רציתי לבדוק מה השיעור שהיא צריכה ללמוד, ומה הריפוי שחסר עבורה כדי לאפשר לה להיות במערכת יחסים שהיא גם סוערת וגם מאפשרת, גם נעימה וגם מרגשת. ובעזרת מדיטציה הנחתי אותה לראות את הרגע הראשון שהיא החליטה שהיא צריכה לרצות כדי לקבל אהבה. סיגל התחילה לבכות והתקשת לדבר. 

“אני רואה תינוקת” אמרה סיגל בקושי רב “עולה לי המשפט ‘ אני לא מספיק טובה’, היא לא מאמינה שמגיע לה לקבל אהבה. אני רואה את עצמי זוחלת. אני מנסה להיות כמו אח שלי, והוא יותר גדול ממני וזה כואב לי שאני לא יכלה ללכת והוא כן” 

“ומה היה חסר לך כדי להרגיש שאת אהובה כפי שאת.” שאלתי בעדינות

“קופץ לי שבא לי שיקחו אותי על הידיים ויחבקו אותי ויגידו לי מילים של חום ואהבה ויגידו לי שאני רצויה ואהובה.”

באותה נקודה שלחנו יחד אנרגטית חום ואהבה לאותה תינוקת. ביקשתי מסיגל להגיד בקול רם לתינוקת הזו כמה שהיא מתוקה ואהובה, ולהרעיף עליה מילות של עידוד. 

“בא לי לחבק את עצמי,” סיגל חייכה מבין הדמעות  “להגיד תודה על מי שצמחתי למרות הכל, ושהעזתי למרות שהרבה שנים עד לאחרונה חייתי עם האשמה הזו שהתגרשתי והתביישתי להגיד שאני גרושה. אני גאה בעצמי על לאן שהגעתי ואיך שהגעתי לבד לאן שהגעתי עכשיו.”

 

למפגש אישי ולהעמקה ביחד איתי, בחרו תאריך ושעה –

Loading...

שיתוף

Facebook
Twitter
LinkedIn
עלמה גלית פיין

עלמה גלית פיין

טיפול אנרגטי ורגשי בכלים של דמיון מודרך, הלב הסקרן, שיטת התטא הילינג, TEMCBT ומורה לתטא הילינג.

הכי פופולרים

עדכונים נוספים

הרשמה לחדשות שבועיות/חודשיות ובלוגים

ללא ספאם, עדכונים רלוונטים

אני גם ברשתות!

קטגוריות

עוד בבלוג

איך להתמודד עם גבר נרקסיסט

10 סעיפים שיראו לך שהיית בקשר עם גבר נרקיסיסט: 1. מדובר כמעט תמיד בנשים מאד חזקות חכמות יפות ומעניינות שאיכשהו מצאו את עצמם במצב הזה.

הפחד של דור ה Y

הפחד הכי נפוץ אצלנו, בני דור ה Y, הוא פחד מחוסר מימוש. פחד להתעורר עוד 20 30 שנה ולהגיד “זה מה שעשיתי?” “סיימתי את התואר

מערכת יחסים אובססיבית

בתוך מערכת יחסים אנחנו ננסה לרוב לתקן או לשחזר את החוסרים ואת החוזקות ממערכת יחסים האינטימית והאינטנסיבית ביותר מחיינו המוקדמים – הקשר שלנו עם משפחתנו.