fbpx

איך להתמודד עם גבר נרקסיסט

איך להתמודד עם גבר נרקסיסט

10 סעיפים שיראו לך שהיית בקשר עם גבר נרקיסיסט:

1. מדובר כמעט תמיד בנשים מאד חזקות חכמות יפות ומעניינות שאיכשהו מצאו את עצמם במצב הזה.

2. מדובר תמיד בקשר עם הרבה תשוקה ותחושה של התאהבות אדירה. הוא מבלב בין תשוקה ואהבה.

3. הוא איכשהו גורם לאישה שאיתו להאמין שהיא אשמה במצבי הרוח שלו, או גורם לה להרגיש שהיא יכלה ‘להציל’ אותו ממצבי הרוח שלו.

4. הוא יודע לגרום לאישה שאיתו להרגיש כל הזמן שהקשר הוא לא בטוח. ושהיא ברת מזל על כל רגע שהוא נמצא בו איתה.

5. כל פעם כשהיא רוצה להפרד או להתרחק הוא פתאום נהיה ממש חמוד ומקסים ומחזר.

6. בהתחלה הוא אומר לה כמה היא מדהימה וחכמה ומעניינת. ואז לאט לאט הוא גורם לה להרגיש טיפשה יותר ממנו ואפילו תלויה בחוכמה שלו כדי להבין משהו בחיים.

7. הוא מביא את האישה למצב שהיא מרגישה שהיא מתחרפנת… יודע ללחוץ על הנקודות הכי כואבות.

8. מאד קשה להפרד ממנו.

9. הוא כל הזמן נותן תקווה שמשהו יכול להשתנות. פתאום הולך כמה צעדים לקראתה, נותן לה להרגיש שהיא מצליחה להשפיע עליו ועל הקשר. ואז שוב רגרסיה.

10. הוא יגרום לה להרגיש שהיא לא טובה מספיק, לא מוסרית מספיק, לא ערכית מספיק וכן הלאה מאד קשה להתגבר על קשר עם גבר נרקיסיסט. אבל כשמגלים את השיעור הנשמתי שהקשר מזמן השחרור קל יותר ופשוט יותר.

 

העניין הוא כזה. גבר שסובל מנרקסיסזם לא יכל להיות מודע לזה או להבין את זה, נקודת המבט שלו על העולם היא שונה והיכלת שלו לקחת אחריות היא מוגבלת מאד. בין אם לקחת אחריות על עצמו ובין אם על מישהו אחר, בטח כשמדובר בילדים, זה משהו שיהיה לו קשה מאד עד בלתי אפשרי.

 

  • אני שמתי לב שהרבה נשים שהיו במערכת יחסים עם גברים נרקסיסטים קיוו בליבן שהן יצליחו לעזור לו, לשנות אותו, ‘לרפא’ אותו. אלו נשים עם אנרגיה מלאה אהבה ורצונות טובים. אבל לצערי הרב, אין לו יכלת לקבל את הרצון הטוב הזה ולהכיל אותו לאורך זמן. ולכן, אותו גבר שסובל מהמצב התודעתי הזה של נרקסיסזם, לוקח את הרצון לעזור והופך אותו למשהו רע. למעשה, הוא יגרום לאישה להרגיש שכל מה שהיא עושה זה לא בסדר. זה לא בגלל שהיא עושה משהו לא בסדר, אלא זה מפני שאין לו יכלת להתמודד עם כל השדים והבעיות שנמצאים בחייו ולכן הוא מפיל אותם על הקרובים אליו ביותר. חשוב לי לציין שזה לא ממקום רע, הוא פשוט כזה. וכדי להשתנו הוא צריך לעבוד מאד מאד קשה. ראיתי גברים שעברו שינוי כזה שגרם להם לפגוע פחות בסביבתם, אבל זו היתה בחירה שלהם בלבד ואין לסביבה יכלת לדחוף אותו לזה.

 

  • לגברים האלה יש נטייה לפתח מערכות יחסים מאד עוצמתיות, מלאות בתשוקה וברגשות עזים, ולכן יהיה קשה מאד להתמודד עם פרדה כזו שתכאב עד מאד.

 

  • רוב הנשים שהגיעו אלי וסיפרו לי על מערכות יחסים כאלה דיברו בכעס רב וביקשו ממני לעזור לשחרר את הכבלים האנרגטים כדי שהוא יפסיק להשפיע עליהן (בין אם במצב פיזי של נסיון מצידו ליצור קשר, ובין אם במצב רגשי פנימי של האישה)

 

  • אבל אני מצאתי דרך אחת בלבד לשחרר קשר עם גבר נרקסיסט ולהמשיך הלאה: לאחל לו בלב ובקול את האיחול הבא “שכל מי שיפגוש אותך יחווה ממך את התכונות הטובות ביותר שלך”. ולאחל זאת שוב ושוב עד שהלב והראש משחררים ממנו. הרי, הוא לא מפלצת, יש סיבה שהתאהבתן בו בהתחלה. אבל יש לו בעיה קשה שהורסת דבר ראשון את החיים שלו עצמו. אולי הוא מאד חכם ואנשים סביבו יכלים להנות מהחוכמה שלו? אולי הוא מאד מוכשר ואנשים סביבו יוכלו להנות מהכשרון שלו? ברגע שתסכילו לאחל לו את האיחול הזה כמה שיותר הרשמים הרעים שלכן מאותו גבר ישתחררו לאט לאט ואתן תרגישו פתוחות יותר לעתיד.

 

*הפוסט הבא נכתב בלשון נקבה מהסיבה שהיו לי רק מפגשים עם נשים שהתמודדו עם גבר נרקסיסט ולא ההיפך ולכן אני לא יודעת לומר שום דבר בטוח לגבי הצד השני.

 

למפגש אישי והעמקה בחרו שעה ותאריך

Loading...

שיתוף

Facebook
Twitter
LinkedIn
עלמה גלית פיין

עלמה גלית פיין

טיפול אנרגטי ורגשי בכלים של דמיון מודרך, הלב הסקרן, שיטת התטא הילינג, TEMCBT ומורה לתטא הילינג.

הכי פופולרים

עדכונים נוספים

הרשמה לחדשות שבועיות/חודשיות ובלוגים

ללא ספאם, עדכונים רלוונטים

אני גם ברשתות!

קטגוריות

עוד בבלוג

איך להתמודד עם גבר נרקסיסט

10 סעיפים שיראו לך שהיית בקשר עם גבר נרקיסיסט: 1. מדובר כמעט תמיד בנשים מאד חזקות חכמות יפות ומעניינות שאיכשהו מצאו את עצמם במצב הזה.

הפחד של דור ה Y

הפחד הכי נפוץ אצלנו, בני דור ה Y, הוא פחד מחוסר מימוש. פחד להתעורר עוד 20 30 שנה ולהגיד “זה מה שעשיתי?” “סיימתי את התואר

מערכת יחסים אובססיבית

בתוך מערכת יחסים אנחנו ננסה לרוב לתקן או לשחזר את החוסרים ואת החוזקות ממערכת יחסים האינטימית והאינטנסיבית ביותר מחיינו המוקדמים – הקשר שלנו עם משפחתנו.